You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Ralf Klimt

pochodzi z północy Niemiec z małego miasteczka nad Morzem Bałtyckim. Od kilku lat mieszka w Polsce. Ukończył germanistykę i politologię na Uniwersytecie w Lipsku i od 2008 roku pracuje jako lektor języka niemieckiego we Wrocławiu. Podczas studiów zaczął uczyć się języka polskiego i wciąż się go uczy - to projekt na całe życie.
Jego celem jest przekonać swoich uczniów, że język niemiecki wcale nie jest aż tak straszny jak myślą. Jego specjalnością jest niemiecki w biznesie.

absolwentka germanistyki na Uniwersytecie Wrocławskim i Kulturoznawstwa na Europejskim Uniwersytecie Viadrina. Od wielu lat lektorka i metodyk - specjalizuje się w języku dla branży turystycznej i IT oraz eksperymentalnych metodach nauczania. Z wielką pasją uczy zarówno dorosłych jak i dzieci. Motto zawodowe “Wszystko da się zdydaktyzować.”

Agnieszka Miszczyk-Danko
Małgosia Kwiatkowska-Gromnicka

to nasz ekspert od kursów dla dzieci i młodzieży. Od wielu lat uczy z ogromną pasją tworząc warsztaty tematyczne, przedstawienia teatralne i inne magiczne lekcje. Małgosia organizuje i koordynuje również wyjazdowe warsztaty językowe oraz wymiany młodzieży. Swoje doświadczenia ciągle pogłębia biorąc udział w szkoleniach i konferencjach w kraju i za granica.

nasz korespondent z Salzburga - miasta Mozarta. Studiował psychologię i informatykę. Prywatnie jest oazą spokoju, dzięki czemu wytłumaczy każdą zawiłość językową z anielską cierpliwością. Uczy niemieckiego od 2002 roku.

Peter Sauer
Ewa Zachara

uczyła już angielskiego w Niemczech i niemieckiego we Włoszech. Autorka dwóch metodycznych książek po niemiecku i wielu niezapomnianych wierszy i bajek dla dzieci. Prywatnie żona Petera i niezłomny strażnik przyrody we Wrocławiu. Tworzą razem nasz gramatyczno - konwersacyjny DreamTeam

znakomita lektorka specjalizująca się w języku medycznym. Przygotuje każdego lekarza do egzaminu terminologii fachowej w Niemczech, a wcześniej do państwowych certyfikatów językowych w Polsce czy na świecie. Absolwentka filologii germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Eichstätt - Ingolstadt w Niemczech. Od kilku lat zajmuje się coachingiem językowym, a prywatnie kocha góry, gitarę i naturę.

Agnieszka Kalińska
Sabina Bursy

to wulkan energii, poprowadzi każdy kurs, w każdych warunkach… byleby dla dorosłych. A na poważnie jest lektorką, wykładowcą i jednocześnie tłumaczem przysięgłym, więc jej specjalizacją jest język niemiecki dla prawników. Obok potrzebnej leksyki i struktur gramatycznych pracuje z autentycznymi tekstami i dokumentami prawniczymi. W wolny weekend lubi poczytać dobrą książkę.

poliglotka to chyba najtrafniejsze określenie naszej Johanny. Pochodzi z Niemiec, pół życia spędziła w Salzburgu, studiowała romanistykę, polonistykę, komparatystykę i kulturoznawstwo, żeby ostatecznie na miejsce do życia wybrać Wrocław. Uczy pokazując podobieństwa i różnicę w wielu językach… czy to niemiecki, angielski, włoski, czy polski.

Johanna Mix
Viktoria Borowska

absolwentka filologii germańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Wyższej Szkoły Bankowej. Choć studiowała zastosowania języka niemieckiego w przedsiębiorstwach, tak naprawdę uwielbia pracę z dziećmi, w czym realizuje się od kilku lat. W czasie wolnym sięga po książkę lub siada do maszyny do szycia.

Od czasu studiów germanistycznych we Wrocławiu i w Berlinie systematycznie poszerza swoje kompetencje jako lektorka języka niemieckiego, tłumaczka literacka i ekspertka od komunikacji interkulturowej. W swojej pracy łączy doświadczenia z tych trzech dziedzin. Nauka języka pod jej kierunkiem to intensywny trening językowy oraz sposób na poznawanie kultury i mentalności innego kraju. Wolny czas najchętniej wykorzystuje na dalekie podróże, dobre książki i …naukę języków obcych.

Gosia Słabicka-Turpeinen
Ewa Łabaj

Swoją edukacyjną podróż rozpoczęła w Nysie, dalej powędrowała do Bambergu, Mainz i Kolonii. Podążając za językiem i fascynując się jego różnorodnością, wyjechała na kilka lat do Wiednia, a potem do Salzburga. Po ponad 13-letniej podróży wraz z ogromnym plecakiem doświadczeń zawodowych powróciła do Polski, gdzie jako lektorka, wykładowca dzieli swoje doświadczenie i pasję do języka niemieckiego z kolejnym pokoleniem „pasjonatów podróży”.

Nils pochodzi z okolic Hamburga, czyli, jak sam o sobie mówi, jest Fischkopp-em. Studiował na Freie Universität w Berlinie. Spędził również rok w USA oraz na Białorusi, a 16 lat temu trafił do Wrocławia, gdzie mieszka do dziś. Jest pasjonatem wrocławskich starych kamienic, historii regionu i tradycyjnej polskiej kuchni.

Od lat specjalizuje się w nauczaniu języka niemieckiego w branży IT oraz tłumaczeniach.

Nils Wasmund
Agata Juraszczyk

Absolwentka germanistyki na UWr, surdopedagog, specjalista nauczania języka polskiego jako obcego, nauczycielka z pasji. Ceni sobie pracę z młodzieżą, lubi wyzwania, kocha kuchnię włoską i spacery z Rockim i Szejkiem (swoimi pupilami)! Codziennie podąża za swoimi marzeniami! Mieszkanka Śląska kochająca Wrocław